Rycerze-szlachta-ziemianie szlachetnie urodzeni na ziemi wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim

Brak planów na nudne, jesienne wieczory? Panująca wszem i wobec ciemność działa na Was depresyjnie? Spokojnie- nasza „Zajawka” wie jak zapełnić Wam czas niezapomnianymi chwilami! Kto nie kocha średniowiecza? Ten klimat, ta „bajeczność”, fantastyczne stroje… Każdy z pewnością nie raz zachwycał się tamtymi czasami.  Mam więc i dobrą wiadomość: jest sposób, aby się tam cofnąć na pełne dwa dni. Zainteresowani? Oczywiście! Tytuł projektu, który Wam proponuję brzmi:
„Rycerze-szlachta-ziemianie szlachetnie urodzeni na ziemi wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim”. Rozpoczyna się on w czwartek, 22.listopada 2012 roku o godzinie 10:00, a kończy w piątek, 23.listopada o godzinie 18:00. Miejsca, jakie należy odwiedzić to Wschowa i Leszno, a konkretniej Zamek Królewski we Wschowie (Pl. Zamkowy 7)  i Galeria Sztuki Muzeum Okregowego w Lesznie(ul. G. Narutowicza 31). Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Czas A.R.T. we Wschowie i Muzeum Okręgowe w Lesznie. Udział w obradach jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt współfinansowany ze środków: Miasta Leszna, Werner Kenkel sp. z o.o, Powiatu Wschowskiego, Gminy Wschowa.
A teraz konkretnie to, czego możecie się spodziewać na miejscu. Celem, owego projektu jest przypomnienie znanych i zasłużonych przedstawicieli szlacheckich, a przede wszystkim wydobycie z cienia zapomniane rodziny, siedziby, osoby, które zaznaczyły swą obecność interesującym życiorysem i czynami, brały udział w ważnych wydarzeniach, budowały podwaliny rodzinnych fortun, kolekcjonowały dzieła sztuki, książki lub oddawały się interesującym pasjom. Temat konferencji zainspirowany został m.in. dużą ilością zabytków na terenie historycznej ziemi wschowskiej, stanowiących jeden z przejawów aktywności szlachty.
Jeśli jesteś nieśmiały możesz wysłuchiwać wykładów,  jak wolisz podać swoje zdanie na dany temat proponujemy Ci dyskusję, a dla lubiących podróżować w piątek o 8:30 sesja wyjazdowa.

Plan godzinowy można znaleźć  TUTAJ

Serdecznie polecamy!

Karolina Nosek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *