Przyjaźń „4ever” ?

Przyjaciel to ten który pozwala ci zostać wariatem do końca.

​Gdy byliśmy mali, w przedszkolu łatwo nawiązywaliśmy kontakty. Wystarczyło, że kolega z grupy miał podobne zainteresowania, lubił te same bajki i stawał się naszym najlepszym przyjacielem. Przedszkole to pierwsze miejsce gdzie możemy poznać naszych przyjaciół na dłuższy okres czasu. Idąc wspólnie do jednakowej szkoły, dawało się ogromną szansę na przetrwanie przyjaźni. Tam, razem siadało się w szkolnej ławce, razem spędzano przerwy, w miarę możliwości wspólnie wracało do domu. Myślę że Gimnazjum i czas dojrzewania, są największą próbą dla przyjaźni. Tam poznajemy nowych znajomych, zakochujemy się, przeżywamy pierwszy bunt.
​Skąd tytuł Przyjaźń „4ever”? Wiele przyjaźni wydaje się być tą na zawsze. Można odnosić wrażenie, że doskonale znamy drugą osobę, że wspólne sekrety, tajemnice i przeżyte przygody do czegoś zobowiązują. Jednakże często tak nie jest. Nierzadko „przyjaciel” który wydaje nam się być godny zaufania, z czasem okazuje się być człowiekiem niekoniecznie fałszywym, ale mniej zaufanym. Dlaczego okazuje się to dopiero po czasie ? Już z własnego doświadczenia wiem, że zazwyczaj człowieka poznaje się po dłuższym okresie. Nie trzeba znać jego wszystkich tajemnic i problemów. Wystarczy, że zobaczymy jak zachowuje się w różnych sytuacjach i jakie ma podejście od innych osób. Warto zauważyć, jaki ta osoba ma na nas wpływ. Uważam, że nie warto zmieniać się dla drugiego człowieka a także podporządkowywać się jego zasadom.
​Sądzę, że „przyjaciel” który odszedł, najwyraźniej nigdy nie był naszym przyjacielem. Po tym co napisałam, możesz myśleć drogi czytelniku, że nie wierzę w przyjaźń na całe życie. Otóż sądzę, że przyjaźń ma miejsce w życiu każdego człowieka. Jak inne rzeczy w naszym istnieniu, tak i przyjaźń wymaga cierpliwości, wytrwałości oraz wzajemnego zaufania.
​Zatem jak znaleźć prawdziwego przyjaciela ? Sądzę, że fundamentem dobrej przyjaźni jest wzajemne zaufanie, troska, pomoc, a także poleganie na sobie nie zależnie od czasu i sytuacji. Ponadto, przyjaciel to członek rodziny którego sami wybieramy.
​Czy Ty, miły odbiorco, masz już swojego przyjaciela ? Jeżeli masz, dbaj o niego i podziękuj mu za to wszystkie spędzone wspólnie chwile. Natomiast jeżeli jeszcze go nie znalazłeś.. szukaj. Na każdego czeka odrobina troski i zaufania ze strony drugiego człowieka. Powodzenia !

Magda Poprawska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *