Gwiazdka z PCK

Już po raz 12. w naszym liceum zostanie zorganizowana wraz z Oddziałem Rejonowym PCK w Lesznie „Gwiazdka z PCK” dla potrzebujących rodzin z Leszna i okolic. W tym roku organizacją imprezy zajmą się klasy 2E oraz 1C, pod koordynacją p. Joanny Klemenskiej, p. Aurelii Gancarz, wychowawczyń obu klas.

„Gwiazdka z PCK” jest imprezą, na którą zaprasza się dzieci z potrzebujących rodzin. Uczniowie przygotowują poczęstunek, część artystyczną, wspólnie bawią się, a na zakończenie dzieci otrzymują paczki z upominkami oraz żywnością.

Głównym celem jest to „żeby dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin mogły przeżyć wspaniałe święta, pobawić się, nacieszyć prezentami” – komentuje Zosia Suchorska, uczennica 2E, która wraz z Olą Mikołajczak oraz Jagodą Furmańczak (również z klasy 2E) są głównymi organizatorkami tegorocznej „Gwiazdki”.

Akcja jest duża, dlatego każdy ma wydzielone konkretne zadania. Klasa pierwsza przygotowuje przedstawienie, a druga zajmuje się częścią organizacyjną: przygotowują dekoracje, kawiarenkę, poczęstunek na imprezę, paczki dla dzieci. Również Panie koordynatorki mają co robić – trzeba zorganizować sponsorów, przygotować kiermasz i pomóc uczniom w tej ważnej dla szkoły akcji.  „W zeszłym roku to my przygotowaliśmy własną aranżację „Opowieści Wigilijnej”, ciekawe co tym razem przygotuje 1C. O przedstawieniu nie wiemy praktycznie nic – liczymy, że Pierwszoklaściści zaskoczą nie tylko nas, ale i zaproszonych gości.” – mówi Zosia. Zadanie nie jest łatwe – na „Gwiazdkę z PCK” przychodzą zarówno przedszkolaki, jak i nastolatkowie, również niepełnosprawni. „Na przykład w zeszłym roku mieliśmy kilka osób głuchych i niedosłyszących. Nie mieliśmy problemów, żeby się z nimi porozumieć” – tłumaczy.

Oprócz przedstawienia organizujemy zabawy dla dzieci. Różne – i plastyczne, i ruchowe, znajdzie się i Twister, i malowanie twarzy. Dla każdego coś dobrego. Najważniejsze, żeby zaproszeni goście czuli się dobrze.

Chociaż do imprezy jest jeszcze trochę czasu, klasy nie próżnują. W zeszłym tygodniu odbył się „pchli targ”, gdzie uczniowie mogli za symboliczne kwoty kupić ciekawe książki, płyty, czy gadżety. Poza tym, 2E jest na etapie tworzenia scenariusza, oraz wysłała pisma do różnych sponsorów z prośbą o pomoc w organizacji imprezy. Mimo to jest jeszcze dużo do zrobienia; dekoracje, poczęstunek, zbiórka zabawek wśród uczniów, oraz kwesta na ulicach Leszna.

 

Plan jest ambitny, miejmy nadzieję, że do 19. grudnia, kiedy to odbędzie się „Gwiazdka z PCK”, klasom uda się sprostać zadaniu.

 

 

 

~ GLI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *