Echa po wyborach do PU.

Generalnie szklanka jest dla mnie zawsze do połowy pełna, niestety w  sytuacji, która zaistniała jakiś czas temu, nie mogę odnaleźć kompletnie żadnego pozytywu…
Zastanówmy się nad tym dlaczego mam takie odczucia.
Wybory na przewodniczącego szkoły, czyli możliwość powołania naszego przedstawiciela z uczniów, który będzie naszą wizytówką poza murami „jedynki” i jednocześnie będzie obrońcą naszych praw wewnątrz placówki.
To powinien być taki nasz primus inter pares !
Niestety w tym roku znaczenie i sens wyborów zniszczyło tchórzostwo.
Wielu uczniów (wśród nich także ja), którzy mogli stoczyć prawdziwą „batalię” o stanowisko przewodniczącego, po prostu stchórzyło. Brak świadomości z jakimi oponentami będą musieli rywalizować sprawił, że postanowili nie ryzykować miażdżącej porażki i nie startować w wyborach.
Wszyscy wiemy kto postanowił wejść na ring. Nie chodzi tu o to, że nie darzyłem kandydatek szacunkiem i niechęcią, lecz o to, iż W MOJEJ OPINII nie posiadały One tego niezbędnego minimum, które powinien mieć kandydat ( nie wspominając o maksimum, które winien mieć przewodniczący ) .
Idąc na debatę przedwyborczą byłem pełen nadziei, że którakolwiek z kandydatek przekona mnie do siebie. Niestety ! Żadna z Pań nie zaprezentowała niczego co można, by uznać za „znośne dla ucha” przyszłego wyborcy.  Były tylko tanie populistyczne hasełka. Zabrakło merytorycznej dyskusji i prawdziwego planu działań. Ileż to można słuchać o nieskończonej liczbie konkursów. Jeszcze jedno, jak można usprawiedliwić osobę, kandydującą na najważniejsze stanowisko, które może zając uczeń, a nie ma pojęcia, czy szkoła posiada patrona?!  Po tej debacie byłem pewien jednego, że poprawność wymowy języka polskiego maleje w zaskakująco szybkim tempie oraz tego, iż nikt nie zrobi tyle ile obiecać mogą ówczesne kandydatki…
Wybraliśmy , jak wybraliśmy, w mojej ocenie „mniejsze zło” , aczkolwiek gdyby nie tchórzostwo moglibyśmy doświadczyć czegoś naprawdę ciekawego.
Podsumowując, pragnę podkreślić, że całość tekstu jest wyłącznie MOJĄ i skrajnie SUBIEKTYWNĄ opinią, którą nie chcę kogokolwiek urazić.
Mam najszczerszą nadzieję, że w przyszłości o wiele trudniej będzie zostać przewodniczącym szkoły, która cieszy się ( póki co) fantastyczną opinią.

Zelek Filip

 

 

Co zaskakujące – według oficjalnych wyników oddano.. 418 głosów, tak?

D. Resińska – 207

P. Stasińska – 73

Nieważne – 106

Sumując… 386 głosów… Co z pozostałymi 32?

 

Ponadto.

Jako uzupełnienie dodam, że ponad 100 głosów (więcej niż na drugą z kandydatek!) było nieważnych ponieważ zostały oddane  na uczniów, którzy nie kandydowali. Ze źródeł przy komisji wyborczej  dowiedzieliśmy się, że miażdżąca przewagę pośród tych głosów uzyskał…  Filip. Zgłębiając się dalej, redakcja dowiedziała się, że była to forma wyrażenia niezadowolenia z ubiegających się o stanowisko kandydatek.

 

uzup. Mikołaj Burzyński.

2 thoughts on “Echa po wyborach do PU.

  1. Brak kandydatów z prawdziwego zdarzenia jest spowodowany brakiem atrakcyjności tego stanowiska. Nie oszukujmy się. Czy przewodniczący szkoły ma na cokolwiek wpływ?

  2. Wszystko bardzo dobrze ujęte. Jestem już w tej szkole parę lat i nigdy nie widziałam tak słabych przedstawicieli na samorząd. Wybrana na przewodniczącą posługiwała się przy kampanii jak i pod czas swoich rządów chłopakiem, który wszystko za nią mówił/mówi. A od przewodniczące nie słyszałam jak na razie słowa. Podczas kampanii podeszła do mnie babeczkami, ale chłopak się za nią wypowiadał i zachęcał do głosowania właśnie na nią. Zniechęciło mnie to do kandydatki, a jedyne co przeszło przez myśl, to było, dlaczego ten dobrze wypowiadający się, otwarty chłopak nie chce kandydować. Nawet jak chodzili po klasach z komunikatem, to nieoddzielny kompan jej towarzyszy i tutaj znów nie usłyszałam słowa od tym razem przewodniczącej. Coś tutaj nie tak skoro przewodnicząca jest nieśmiała i nie potrafi nawiązać kontaktu z obcymi sobie ludźmi. Oczywiście cieszy mnie, że chociaż ktoś się zainteresował kandydaturą i to są moje spostrzeżenia i moja opinia. Myślę, że jest duża potrzeba na przywrócenia tej szkole wielkiego ducha i integracji gdzie każdemu się tak na prawdę coś chcę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *