Coś o mowie nienawiści

 

Myśląc podobnie jak redaktor Tomasz Lis (Newsweek 49/2012) nie zauważam szans na merytoryczną dyskusję na polskiej scenie politycznej, ani na pokojowe uspokojenie nastrojów polskiego społeczeństwa. Twierdząc, że za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest niepoważna opozycja podburzająca „prawdziwych patriotów ” oraz bierny rząd, który pozwala się obrażać i mieszać z błotem na każdym kroku, zastanawiam się, świadkiem jakich absurdów będę musiał jeszcze być.
Do tej pory w tej bezsensownej batalii świadomy udział brali politycy i Kościół. Niedawno dołączył się ONR, Młodzież Wszechpolska i Antifa. Zmartwił mnie fakt, ze ostatnio SIŁĄ zaangażowano polską kulturę, a co za tym idzie wybitne jednostki polskiej literatury, teatru, czy filmu, które były do tej pory ” politycznymi dziewicami”
Skoro doszło do tego, ze kłóci się poseł z posłem, ksiądz z księdzem, patriota z patriotą, aktor z aktorem, reżyser z reżyserem, to kiedy zacznie się kłócić uczeń z uczniem ?! Każdy z nas ma jakieś poglądy polityczne, które wyraża swobodnie gdy tylko tego chce! Wielu moich znajomych jest z zupełnie „innej partii”, a mimo to darzę ich szacunkiem i sympatią. Może to tylko kwestia czasu kiedy pod wpływem trendu na nienawiść, przyjaciel z ławki stanie się chorym na głowę „naziolem” lub zdradzieckim sługusem Putina.
Czy polskie szkoły może zdominować wszechobecna mowa nienawiści ?
Czy podzielimy się na pokolenie zamachu smoleńskiego i katastrofy smoleńskiej ? Nie mam pojęcia, choć wiem, że jeśli sytuacja polityczna w naszym kraju szybko się nie poprawi to czeka nas coś czego nikt się nie spodziewa i nie chodzi mi tu o gwałtowny wzrost gospodarczy.

Zelek Filip

 

2 thoughts on “Coś o mowie nienawiści

 1. Akurat pan Tomasz Lis nie może wypowiadać się w tej kwestii jako autorytet. Znamy jego grubiaństwo i chamstwo z filmów w Internecie oraz jego programów w „telewizji publicznej”, w których tylko jedynie słuszna opcja ma prawo do wypowiadania się, a prowadzący nie reaguje na słowa typu „wytrę się pana faszystowską mor..” (wpisz sobie, kolego w jutubie: poseł Zawisza kontra niezależne media).
  A po drugie (i tu już mnie krew zalewa), nie będzie jakiś pseudodziennikarzyna lansował się za grube pieniądze w TVP, na którą moi pracowici rodzice łożą abonament!
  Poza tym, wystarczy, Filipie, spojrzeć na okładki gazety, której redaktorem naczelnym jest pan Tomasz Lis, z całego zeszłego roku. Talibowie, nienawiść… Zachęcam. Jedyne co ten pan potrafi dobrze robić, to wkładać ręce do kieszeni w czołówce swojego programu albo obrażać swoich gośći. Zresztą co ja mam do powiedzenia, dla tego pana jestem tylko bydłem – kibicem.
  Wracając do tematu, myślę,że rząd i „media” celowo rozpoczęły wszechobecną kampanię przeciw „mowie nienawiści” po to tylko, żeby odpowiednią ustawą zamknąć wkrótce usta niepokornym. Niezła hipokryzja, proponuję, żeby pracami nad zespołem przygotowującym tą ustawę kierował pan Stefan Niesiołowski. Ale cóż, lud i tak przyklaśnie. Mam wrażenie, że wielu ludzi, jakby usłyszało w TVN, że są Murzynami, to i tak uwierzyliby.
  Cześć.

  Zapomniałbym: kiedy Kośćiół używa mowy nienawiśći? Wtedy gdy mówi, że zło jest złem, a dobro dobrem?

  Do redakcji: mam nadzieję, że mój komentarz przejdzie mimo niepoprawnego politycznie Murzyna 😉

 2. Przede mną już dawno stoi rzesza uczniów. Mowa nienawiści? Myślę, że przybiera jeszcze gorszę objawy w szkołach niż na Wiejskiej. Większość spraw politycznych dzisiejszych czasów to po prostu gra polityczna i czyste warcholstwo. ONR, Młodzież Wszechpolska, Antifa? Przecież to jeszcze gorsze tałatajstwo. Młodzi gniewni. Jeżeli oni mają dorwać się do koryta to ja też tego nie widzę.

  Mowa nienawiści. Uczeń ucznia może naprawdę obnażyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *