Balik PCK

Kolejny, już 27 raz, dzięki wolontariuszom Polskiego Czerwonego Krzyża w Lesznie uśmiech dzieci niepełnosprawnych wypełniał salę Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie.

W minioną niedzielę w leszczyńskim MOKu odbył się balik dla dzieci niepełnosprawnych. Młodzież Leszczyńskiego Polskiego Czerwonego Krzyża bawiła się z czterdzieściorgiem dzieci wymagających, na co dzień specjalnej opieki. SIMowie (Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi) przebrani za bajkowe postacie lub w czerwonych koszulkach z logo PCK tańczyli i bawili się z podopiecznymi. Rodzice mogli w tym czasie porozmawiać przy kawie i cieście. ,,Ach spójrz jak pada deszcz, na liście pada deszcz..” czyli pląsy. Tańczył i śpiewał cały MOK, bez wyjątku. Oczywiście na samym początku godnie rozebrzmiał hymn, wykonany przez wolontariuszy i dzieci, a potem wszyscy zaczęli się bawić. Śmiechów i chichów nie było końca.  Dzieci brały udział w zabawach, jadły słodkości i zawierały nowe znajomości. Na sam koniec każdy podopieczny dostał paczuszkę przepełnioną smakowitymi prezentami.

,,Balik i obóz to najważniejsze akcje Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie możemy zobaczyć nagrodę za naszą całoroczną pracę na rzecz niepełnosprawnych- uśmiech tylu naszych podopiecznych.” SIMowie rzeczywiście pracują przez cały rok żeby uzyskać fundusze na działalność. Organizują kwesty- najbliższa już 14, 15, 16 grudnia na terenie całego Leszna, wypatrujcie czerwonych wolontariuszy z puszeczkami i wrzucajcie do nich pieniążki. Ostatnio na deskach MOKu wolontariusze odegrali bajkę dla leszczyńskich przedszkoli i szkół.  Około 30 SIMów wcieliło się w bajkowe role i przemierzało magiczne światy bajek.

Wszystkich zainteresowanych działalnością Leszczyńskiego Polskiego Krzyża, a zwłaszcza Społecznych Instruktorów Młodzieżowych zapraszamy do śledzenia naszej facebookowej strony http://www.facebook.com/pckleszno.

 

 

Nicole Klimpel

One thought on “Balik PCK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *