Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Świadczy o tym piękna pogoda za oknem jak i stres związany z ocenami końcowymi. Część z nas ma już plany na najbliższe dwa miesiące. Planujemy podróże, wypady z znajomymi. W tym czasie będziemy mogli nadrobić zaległości w oglądaniu  filmów czy czytaniu książek, na które nie zawsze był czas w ciągu roku szkolnego. Planując wakacje jednak warto pamiętać o naszym bezpieczeństwie. Plakaty na ten temat przygotowała pani Dorota Tarka, mijamy je codziennie na korytarzach. Warto się z nimi zapoznać, może to nam oszczędzić niepotrzebnego stresu na wakacjach

Planując podróż za granicę, powinniśmy pamiętać o aktualnym paszporcie lub dowodzie osobistym oraz o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, która ułatwi nam dostęp do świadczeń zdrowotnych w razie nagłych wypadków. Warto zrobić kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, ponieważ kiedy zostanie zgubiony lub skradziony za granicą, łatwiej nam będzie wyrobienie nowego dokumentu w polskiej placówce konsularnej.

„Zajawka” życzy wszystkim udanych wakacji oraz pięknej pogody. A we wrześniu abyśmy wrócili do szkoły zdrowi i pełni zapału do zdobywania kolejnych porcji wiedzy.

Martyna Kotecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *