„Ekonomika” patent na wygrywanie

Z niezbyt tęgimi minami wrócili nasi siatkarze z rozegranych w środę eliminacji do finału mistrzostw Leszna. Dwoma klęskami zaprzepaścili szansę na walkę o medale.

 

Po pierwszej rundzie nasi reprezentanci znajdowali się w komfortowej sytuacji, bowiem przewodzili stawce drużyn. Nawet absencja podstawowego gracza Cezarego Kaczmarka wydawała się barierą możliwą do pokonania. Korzystnie ułożyło się pierwsze spotkanie naszych rywali. Zespół Szkół Ekonomicznych po nie najlepszym początku ostatecznie uporał się z gospodarzami turnieju – III LO (2:1). Taki zwrot akcji oznaczał, że aby obronić pozycję lidera, wystarczyło pokonać ZSE. Wówczas wynik drugiego spotkania nie miałby już znaczenia. Jednakże podczas rozgrzewki urazu łokcia nabawił się Przemysław Rozwalka. Jasnym się stało, że nasza drużyna musiała sobie radzić bez niego. Spotkanie rozpoczęło się po naszej myśli. Pewnie prowadziliśmy, po czym w drugiej połowie pierwszego seta wiatr w żagle złapali nasi rywale, dzięki czemu udało im się wygrać. Nie pozostawili złudzeń także w drugiej partii, gdzie również zwyciężyli. Znacznie uboższa niż zazwyczaj ławka rezerwowych  nie umożliwiła trenerowi p. Filipowi Kolasie większych możliwości taktycznych. Gracze mogli jedynie liczyć na wskazówki szkoleniowca. Te jednak nie pomogły w odniesieniu korzystnego rezultatu.

W drugim spotkaniu „Jedynka” grała już tylko o  tzw. „pietruszkę”. Mimo tego zdołali zmotywować się i urwać jednego seta gospodarzom. Mimo nie najgorszej gry ostatecznie zanotowali przegraną 2:1, co oznaczało spadek na trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym. Pomimo wielkich apetytów nasza reprezentacja podzieliła los polskich piłkarzy podczas Euro2012 i nie przebrnęła przez sito eliminacyjne. Awans wywalczył Zespół Szkół Ekonomicznych.

 

Skład reprezentacji:

Olejnik Michał (c)

Elminowski Tomasz

Wrąbel Mateusz

Pawlisiak Karol

Jałkiewicz Aleksander

Nowak Jakub

Rozwalka Przemysław

Hałupka Marcin

 

Trener: p. Filip Kolasa

 

Jakub Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *