„Krzesło!” czyli kącik otaku.

​Ohayo! Przed Wami całkiem nowy dział szkolnej gazety pisany od otaku dla otaku! W naszej szkole jest nas całkiem sporo, więc skoro jest coś dla kinomaniaków, fanów dobrej muzyki i ciekawej książki, to dlaczego nie miałoby być nic dla fanów mangi i anime oraz wspaniałego państwa jakim jest Japonia? Od dziś, co miesiąc na stronie „Zajawki” odnajdziecie artykuł poświęcony Waszemu hobby!
​Tytuł działu nie jest zapewne obcy dla konwentowych tubylców. Jednakże nie wszyscy z nas jeżdżą na konwenty, Ci zapewne, czytając ten tytuł zaczęli się zastanawiać czy obejrzeli jakieś anime, w którym ważne było pewne SuperKrzesło. Nawet jeśli takowe obejrzeliście nie o to chodzi. Aby zrozumieć to w pełni trzeba być na cosplay`u podczas konwentu, ponieważ Krzesło, jest najgłośniej oklaskiwanym uczestnikiem, najbardziej oczekiwanym i tym, który z pewnością zasługuje na wyjazd na EuroCosplay (dlaczego nikt jeszcze tego nie zaproponował?). Czy ta miłość może sięgnąć dalej? Oczywiście! W Internecie można znaleźć wywiad z Krzesłem, a na Facebooku także jego Fan Page. Czy to dziwne? Jak można nie być dziwnym oglądając chińskie bajki? (haha właśnie dział stracił czytelników! ).
​Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Jeśli macie jakieś pomysły ,co powinno się tu znajdować oprócz recenzji anime i mang, konwentów, masowych imprez , a także rozważań na różne tematy (planuję np.: „Otaku w realiach XXI wieku”, „Jest nas tak wielu: to dobrze czy źle?”, itd.), to zagadajcie do nas na korytarzu lub napiszcie na Facebooku.
​Teraz, aby nie tracić miesiąca kilka słów o ulubionych bohaterach. Każdy z nas ma z pewnością jednego czy kilku, i bardzo lubi sprzeczanie się z osobami o odmiennym zdaniu. Moim ulubieńcem jest Roy Mustang z „Full Metal Alchemist”, pułkownik z aspiracjami na generała. Jest niesamowicie pozytywną postacią, zabawną, a zarazem inteligentną i czułą. Kocham jego beztroskość i zamiłowanie do mini-spódniczek. Za każdym razem, gdy się pojawia rozbawia swoim dość swobodnym podejściem do zasad panujących w wojsku.
​Patrycja: „Uwielbiam Gokuderę z „Katekyo Hitman Reborn”. Poznajemy go na samym początku anime i aż trudno go nie polubić. Ma w sobie dużo pozytywnej energii i często doprowadza do sytuacji, w których pokładamy się ze śmiechu. Bardzo mi się podoba jego oddanie sprawie, jest w stanie zrobić wszystko dla Tsuny.” Ewelina: „Nie mam jednej ulubionej postaci, ale uwielbiam wszystkich umięśnionych mężczyzn z wąsami. Zapewne wiecie o co chodzi. ^.^”. Kacper: „Allen Walker – tego chłopca powinien znać każdy. Mimo jego młodego wieku trudni się w zawodzie, jakim jest bycie egzorcystą (nie polega to jednak na tym samym, co u nas). Jest ofiarą klątwy, która została na niego narzucona w dzieciństwie. Jest przykładem protagonisty, który chce wyplenić całe zło na świecie. Wie jednak, że bez pomocy przyjaciół sobie nie poradzi” . Jagoda: „Moją ulubioną postacią jest Miwako Sakurada z „Paradise Kiss”, ponieważ jest bardzo, bardzo, bardzo pozytywna, ma świetne ubrania, które sama szyje i potrafi nadać barwę każdemu miejscu”.
​Ile osób, tyle ulubionych postaci. Nie sposób się sprzeczać, choć osobiście dalej przystaje przy tym, że to Roy Mustang zasługuje na miano bohatera nr. 1!

Karolina Nosek

One thought on “„Krzesło!” czyli kącik otaku.

  1. Cosplay bez Wszechmocnego Krzesła to nie cosplay. <3 Na tegorocznej BACE Krzesło kilkakrotnie przejęło scenę, a jego nadwornym sługusem był sam Feliks Łukasiewicz z Hetalii. <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *