Strachy na Lachy w Lesznie

5 września o godzinie 19 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbył się koncert charytatywny poznańskiego zespołu „Strachy Na Lachy”. Pieniądze z koncertu po raz kolejny przekazano na rzecz podopiecznych Fundacji Na Rzecz Chorych Na Zespół Dandy-Walkera.

Strachy

Koncert rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. Zespół zagrał m. in. takie hity jak: ,,Twoje oczy lubią mnie”, ,,Raissa” i ,,Piła Tango”. Na sali było około czterystu osób. We znaki dość mocno dawał się brak okien i związane z tym gorąco. Nie przeszkadzało to jednak nikomu w zabawie. Pod sceną zorganizowano pogo. Było ono jednak bardzo spokojne.

W oczy rzucało się, że większość osób to albo ludzie w średnim wieku, albo gimnazjaliści. Stanowczo mniej było licealistów
w porównaniu z poprzednimi koncertami Strachów w Lesznie.

Inne zmiany, jakie wprowadzono przez lata, kiedy imprezę organizowano, to zmiana ceny biletów – wcześniej trzydzieści złotych, teraz pięć złotych droższe. Zmieniło się również miejsce, wcześniej był to tzw. ,,Kolejarz”, teraz MOK. Jednak tę ostatnią zmianę można uznać za korzystną: ,,Tutaj akustycznie jest lepiej, niż w ,,Kolejarzu”, niestety też bardzo gorąco. Ale koncert i tak strachowy, jak zawsze. Tylko szkoda, że Grabaż pomylił się we własnym tekście, ale podekscytowany był, to można mu to wybaczyć” – powiedział pan Szczepański. ,,Tak samo jak w ,,Kolejarzu”, czyli super, wspaniale, genialnie. Świetna atmosfera” – mówi podekscytowana punkówa zwana Smigol.

Reasumując, koncert niewątpliwie pozytywny, szkoda tylko, że skończył się tak szybko, bo już o dwudziestej pierwszej.

Fortunata Fedyk

                        Straszek                                                                                  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *