Sherlock nie tylko kinowy!

„Sherlock” to brytyjski serial kryminalny stworzony przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. To nowoczesna wersja historii Arthura Conan Doley’a o Sherlocku Holmesie i doktorze Watsonie.

Głównego bohatera – Sherlocka Holmesa zagrał Benedict Cumberbath, natomiast jego przyjaciela – doktora Watsona – Martin Freeman.

Produkcja składa się z trzech sezonów. Każdy sezon zawiera trzy odcinki. Nie ma jednak powodu do zmartwień – serial z całą pewnością nie pozostawia w widzu niedostatków – każdy odcinek trwa aż 90 minut!

Pierwszy raz seria została wyemitowana przez BBC One i BBC HD (w Polsce BBC Entertainment) w lipcu i sierpniu 2010 roku. Trzeci sezon ma zostać wyemitowany w 2013 roku.

Holmes został odebrany bardzo pozytywnie. Pierwsza seria zdobyła w 2011 roku BAFTA Television Awards dla najlepszego serialu.

Według niektórych widzów dwa pierwsze odcinki są słabsze od pozostałych, nie mniej jednak należą do jednego z najlepszych seriali, jakie udało im się obejrzeć. Jest to zaskakująca opinia, biorąc pod uwagę, że w owych odcinkach niczego nie brakuje – wierni fani Sherlocka Holmesa mają szansę rozwiązywać zagadki razem z geniuszem dedukcji i słuchać doskonałej muzyki, która wiernie towarzyszy poczynaniom bohaterów. Ci, którzy za Sherlockiem nigdy nie przepadali mogą zmienić zdanie 😉 .

Ścieżkę dźwiękową bardzo upodobniono do muzyki Hansa Zimmera z filmów „Sherlock Holmes” i „Sherlock Holmes: Gra cieni”.

Osoby, które lubują się w świetnych, trzymających w napięciu filmach, których akcja cały czas trzyma w napięciu, z pewnością powinni obejrzeć „Sherlocka”.

 

Agnieszka Bakalarska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *