Retrospective

Retrospective? Retrospective? Co to jest w ogóle?” pewnie ktoś zapyta. Prawdę mówiąc, sam nie słyszałem o tym zespole. Teraz jednak wiem, że czterdzieści lat temu zrobiliby furorę.

Od 2005 roku Hollow, a od 2007 Retrospective, wydało już dwa albumy – pierwszy, z 2008r. pod nazwą „Stolen Thoughts” to tzw. concept album. Tematem wszystkich utworów jest okres dzieciństwa i proces przechodzenia w dorosłe życie. Drugi natomiast, „Lost In Perception”, ukazał się 30.11.2012, a koncert w auli PWSZ 1.12 był początkiem mini trasy promującej ich drugą płytę. Szczerze zazdroszczę miastom takim jak Poznań, Kraków, czy Bydgoszcz. Te miasta koncert leszczyńskiej grupy mają dopiero przed sobą.

Kto miał okazję odwiedzić aulę PWSZ wie, że miejsce to nie nadaje się do pogo 🙁 Sądzę jednak, że miejsce wybrano doskonale, gdyż artyści prezentują szeroko rozumiany rock progresywny. Bardzo interesowały mnie zapowiadane „efekty laserowe oraz projekcje video”. Oczywiście, jak to mam w zwyczaju, usiadłem się na samym końcu sali. Chciałem przyczepić się do każdego szczegółu. Nie da się. Po prostu nie da się! Fenomenalne nagłośnienie, zero usterek technicznych, a dzięki wspomnianym leserom jestem pewien, że prawidłowy wzrok nigdy mi nie wróci. Były wszędzie. Ale warto było, nie żałuję.

Reasumując – koncert trwający około 90 minut wypadł bardzo dobrze. Wielka szkoda, że mimo wielkiego wkładu i zaangażowania w swoja pracę zespołowi nie udaje się dostatecznie wypromować. Ale próbują, ruszają w trasę, wydają i sprzedają swoje krążki. Kupiłem. I żałuję, że nie żyjemy w latach ’70…

 Retrospective – The End Of The Winter Lethargy

Wiktor Adamek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *