Obok „Zmierzchu”

 Już dzisiaj, 26.10.2012 r. do kin wchodzi „Internat” – irlandzko kanadyjski film w reżyserii Mary Harron – autorki głośnej adaptacji bestsellera Breta Eastona Ellisa „American Psycho” oraz producentów „Kruka” z Brandonem Lee.

Jest to opowieść o młodej dziewczynie Rebecce, która po samobójczej śmierci ojca rozpoczyna kolejny rok nauki w elitarnej szkole dla dziewcząt. Cieszy się ze spotkania z najlepszą przyjaciółką – pogodną Lucy. Ich związek zostaje zakłócony przez pojawienie się nowej uczennicy – tajemniczej i mrocznej Ernessy. Lucy interesuje się nową uczennicą i stopniowo oddala się od przyjaciółki. Im bardziej zbliża się do Ernessy, tym bardziej słabnie. Rebecca, zainteresowana wykładami ulubionego nauczyciela, zaczyna podejrzewać, że Ernessa jest wampirem, a tajemnicze zgony na terenie szkoły, choroba Lucy i dziwne zachowanie nowej utwierdzają ją w tym przekonaniu.

Co zaskakujące, film ten miał swoją światową premierę 6 września 2011 r. i dopiero po ponad roku dotarł do Polski. Zdania osób, które miały okazję widzieć ten film są podzielone – jedni mówią, że produkcja jest wzruszająca, piękna i ujmująca, innym nie podoba się, że „horror” wcale nie przypomina horroru, a jeszcze inni uważają, że film jest rodowym horrorem.

Jaka jest prawda? Z całą pewnością na pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Mroki „Internatu” czekają na widzów.

 

Agnieszka Bakalarska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *