Nasze wybory

Ukończenie 18 roku życia wiąże się z wieloma skutkami: jesteśmy starsi, a przez państwo uważani za zdolnych do całkowitej odpowiedzialności za własne czyny. Oprócz tego możemy cieszyć się wolnością, zdawać prawo jazdy, wylecieć z rodzinnego gniazda czy uczestniczyć w wyborach. I właśnie na tym ostatnim pragnę się skupić. Czy warto oddać głos w wyborach?

Uważam, że powinniśmy uczestniczyć w wyborach, ponieważ każdy chce by w jego regionie, państwie poprawiła się jakość życia. Musimy wziąć odpowiedzialność za dążenie do poprawy stanu rzeczy. Jak się nie dziwić, że politycy unikają odpowiedzialności za swój np. region, jeśli nawet wyborcy nie chcą brać odpowiedzialności za to kto jest wybrany i czy dobrze spełnia powierzane mu zadania? Udział w głosowaniach odrzuci również nieodpowiednich kandydatów, których poglądy są radykalne i spowodują, że nasza sytuacja się pogorszy.

Wielu młodych ludzi nie chodzi na wybory. Zadajmy pytanie: Dlaczego? Myślą oni, że ich głos na nic nie wpłynie, są leniwi czy uważają że można ten czas spędzić w bardziej interesujący sposób. Są oni w błędzie. Każdy głos się liczy, zwłaszcza w małych społecznościach. Jeśli chodzi o kolejne powody: Czy seans w kinie lub shopping jest ważniejszy od wyboru, którego konsekwencje będziemy odczuwać prze kolejne lata? To osobą wybranym będziemy powierzać los naszych rodzin i to one będą nas reprezentować.

Podsumowując to od nas zależy jak i w jakich warunkach będziemy żyć. My zdecydujemy kto będzie na czele naszej grupy i my będziemy musieli go zweryfikować. Razem możemy wiele osiągnąć  i zmienić. Zacznijmy od głosu na odpowiednią osobę, godną zaufania by przez kolejne lata nie odczuwać skutków wybory podjętego bez naszego wpływu. Nie odbieraj sobie wybory.

Kacper Stępczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *