Atlas Chmur

Pora otworzyć atlasy! Nie, nie są to atlasy geograficzne ani historyczne, ale z geografią i historią mają wiele wspólnego.

Film „Atlas chmur” miał swoją światową premierę 8 września 2012 roku. W Polsce jest grany od 23 listopada. Został on oparty na epopei Davida Mitchella. Książka ukazała się pod tym samym tytułem w 2006 roku.

Myśl przewodnia brzmi: „Od łona aż po grób jesteśmy związani z innymi, którzy byli, są i będą”. Jest to historia postaci z różnych epok i zakątków świata. Każda podjęta przez nich decyzja i każdy czyn mają wpływ na przyszłość i przeszłość naszej planety. Taka podróż między przestrzeniami i czasami pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Reżyserami filmu są: Tom Tykwer, Lana Wachowski i Andy Wachowski. Do kina przyciąga nie tylko niesamowita fabuła. W końcu całość została stworzona przez twórców „Matrix’a” (i już na początku krytycy stwierdzili, że „Atlas chmur” jest od niego lepszy). Dodatkowo do obejrzenia zachęca doskonale dobrana obsada. W filmie zobaczyć można: Toma Hanks’a („Anioły i Demony”), Halle Berry („Kobieta Kot”), Hugo Weaving’a („Matrix”), Hugh Grant’a („Notting Hill”) i samego autora epopei – Davida Mitchella!

Podobno wiele osób sądziło, że „Atlas chmur” jest niemożliwy do sfilmowania. Cóż, te osoby się pomyliły. Efekty tej (jakże udanej) próby są przez wielu porównywane do wrażeń wywołanych filmem „Avatar”.

Na ten film z pewnością trzeba wybrać się do kina.

 

Agnieszka Bakalarska

One thought on “Atlas Chmur

  1. „Całość została stworzona przez twórców „Matrix’a” (i już na początku krytycy stwierdzili, że „Atlas chmur” jest od niego lepszy)” – krytycy są podzieleni, zarówno jak i publiczność. Średnia na takim Filmwebie wynosi 7.5/10

    Niemniej jednak ja uważam Atlas Chmur za najlepszy film 2012. Genialna muzyka (dlaczego nic o niej nie ma w recenzji?). Koniecznie obejrzeć. Posłuchać (:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *