29. AFF-Era Filmowa- Wyobraźnia, groza, fantastyka

AFF-Era Filmowa od lat łączy w sobie walory edukacyjne z wartościową rozrywką, za każdym razem proponując uczestnikom spotkania ze świetnym kinem. Każdego roku odbywa się w oparciu o główny temat. Edycja 2014 przebiegać będzie pod hasłem „Wyobraźnia, groza, fantastyka”. Odsyła ono do jednego z najważniejszych celów sztuki filmowej- dawania świadectwa wyobraźni filmowców i zarazem rozwijania jej u widzów. AFF-Era przybliży wiele dokonań poświadczających o znaczeniu wyobraźni twórców w budowie  dzieła filmowego i tworzenia historii kina.

Dzieje sztuki filmowej pokazują, że bardzo szybko wyobraźnia stała się drogą do stylowego przerażania widza- wszak kino pełni społeczną funkcję katalizatora lęków, strachu, nierzadko przy tym równoznacznych z odczuwaniem swoistej przyjemności. W dobie strywializowania i zwulgaryzowania filmowego horroru AFF-Era przypomni najlepsze wzorce budowania ekranowego strachu.

Wreszcie też podczas AFF-Ery zaprezentowane zostaną nieodległe gatunkowo wizje z kręgu fantasy i science-fiction, wciąż cieszące się ogromną popularnością wśród młodzieży. Wykłady towarzyszące projekcjom pozwolą filmy te odczytać niejako na nowo- w kontekście społecznych i kulturowych „ukrytych” treści, dla których gatunki te od zawsze stanowią metaforę.

Oprócz prelekcji i wykładów bardzo cennym uzupełnieniem imprezy bedą także warsztaty, wydarzenia muzyczne oraz spotkania integrujące młodzież w oparciu o wspaniałą pasję- kino i kulturę.

Będziecie mogli obejrzeć, m.in:

-„Antena”

-„Kobieta w czerni”

-„Milcząca gwiazda”

-„Upadek domu Usherów”

i wiele, wiele innych…

 

Termin: 2-7 lutego 2014

Miejsce: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Koszt akredytacji z noclegami i wyżywieniem: 350 zł

Kontakt: Dominika Kosińska, tel: 607611242, e-mail: dominika@palac.bydgoszcz.pl

 

Klaudia Kossowska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *