PODSŁUCHANE, PODEJRZANE, SPISANE

Ten dział jest jak kameleon – wtapia się w tłum tych całkiem poważnych artykułów, które znajdziecie na stronie Zajawki. Mam nadzieję, że potraktujecie go z przymrużeniem oka, a jego krótka treść sprawi Wam choć odrobinę radości, tak jak mi jej skompletowanie.

***

Ostatnio dowiedziałam się…

…o istnieniu organizacji Mars One, która planuje osiedlić ludzi na Marsie już w 2025 roku. Początkowo ma to być drużyna, składająca się z osób, wybranych z pośród 202 tysięcy 586 chętnych (w tym 1942 Polaków). Pieniądze na realizację tego projektu mają pochodzić z ogólnoświatowego reality show, pokazującego życie „przyszłych Marsjan”, przygotowujących się do misji. To, co jest chyba najbardziej kontrowersyjne, to brak technologii umożliwiającej powrót – ma to być wyprawa w jedną stronę…

***

Ostatnio podsłuchałam…

…rozmowę ze szkolnej ławki:

-A Ty to lubisz tak występować na scenie?

-A co mi tam po lubieniu. Musiałam zrobić z siebie idiotę, to zrobiłam. I tyle, trudno.

***

Ostatnio odkryłam…

…profil na Instagramie Murada Osmanna, który fotografuje świat z dość nietypowej perspektywy: na każdym zdjęciu widać dziewczynę artysty, prowadzącą go za rękę na tle pięknego krajobrazu.

Warto zajrzeć: http://instagram.com/muradosmann

***

Ostatnio zobaczyłam…

…że w Japonii wymyślono nowe zastosowanie dla łóżeczek przeznaczonych dla dziecięcych lalek z IKEI – jak się okazało, są one idealnym legowieskiem dla… kotów. Czyż to nie urocze?

ikea-duktig-bed-hack-cat-bed-19

Magdalena Bortel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *